Passed Winner and Runner ups
METRO
Division 1
Year Winner Runner Up
2011 Eddy Sims Wayne Weening
2012 Eddy Sims Mal Cuming
2013 Eddy Sims Mal Cuming
2014 Eddy Sims Mal Cuming
2015 Eddy Sims Lucas Cameron
Division 2
Year Winner Runner Up
2011 Anthony Lewin Jeff Carter
2012 Matthew Francois Brian Morris
2013 Simon Sykes Don Mazey
2014 Lucas Cameron Rhys Mathewson
2015 Dave Kennett Ash Britt
Division 3
Year Winner Runner Up
2011 Doc Dodkins (Dec) Wayne Cartner
2012 Adam Gunn Doc Dodkins (Dec)
2013 Kevin Johnson Billy Govus
2014 Dave Kennett Garry Harvey
2015 Daniel McMillan Alan Bloom
Division 4
Year Winner Runner Up
2012 Paul Lease Matt Kingston
2013 Bernie Leckie Terry Williams
2014 Tori Kewish John Cunningham
2015 Rowan Dodd Peter Butler
Division 5
Year Winner Runner Up
2013 Mark Symes Mick Bellette
2014 Barry Woods Daniel McMillan
2015 Jason Hooton Mark Lohrey
Division 6
Year Winner Runner Up
2013 Scott Kennedy Michael Francois
2014 Rowan Dodd Les Leighton
2015 Matthew Sciberras Jenni O’Reilly
Division 7
Year Winner Runner Up
2013 Margaret Coburn Shelley Spark
2014 Peter Dennison Will Duggan
2015 Scott Neilson Mark Morath
VPL Open
Year Winner Runner Up
2011 Eddy Sims Wayne Weening
2012 Tic Bridge Mal Cuming
2013 Harley Kemp Henry Bajowski
2014 Tic Bridge John Weber
2015 Ash Britt Scott Kennedy
 VPL Matchplay Div 1
Year Winner Runner Up
2011 Tic Bridge Mal Cuming
2012 Tic Bridge Eddy Sims
 VPL Matchplay Div 2
Year Winner Runner Up
2011 Brian Morris Craig Kemp
2012 Matthew Francois Andrew Coburn
 VPL Matchplay Div 3
Year Winner Runner Up
2011 Doc Dodkins (Dec) Wayne Cartner
2012 Adam Gunn John Cunningham
 VPL Matchplay Div 4
Year Winner Runner Up
2012 Paul Lease Matt Kingston
VPL Major Grand Prix ( Double Start )
Year Winner Runner Up
2011 Anthony Lewin Henry Bajowski
2012 Paul Bithell John Casey
2013 Steve Kewish Harley Kemp
2014 Shaun Gibbs Daniel Bainbridge
2015 Scott Kennedy Dave Kennett
VPL Minor Grand Prix ( Double Start )
Year Winner Runner Up
2011 Craig Kemp Dave Kennett
2012 Adam Gunn Neville Bean
2013 Scott Kennedy Matt Kingston
2014 Tori Kewish Dave Delaney
2015 David Stocks Kerrin Sciberras
 VPL Major Team Event
Year Winner Runner Up
2011 Dean Gibbs/Brian Morris Wayne Weening/Sam Ballinger
2012 Andy Robertson/Sam Ballinger Eddy Sims/Dave Flanigan
 VPL Minor Team Event
Year Winner Runner Up
2011 Dave Flanigan/John Cunningham Wayne Cartner/Ash Britt
2012 Paul Lease/Steve Walsh Mark Harse/Russell Calcutt
GIPPSLAND
Division 1
Year Winner Runner Up
2015 Chris Wheeler Aaron Donoghue
Division 2
Year Winner Runner Up
2015 Ned Cotton Beau Poore
Division 3
Year Winner Runner Up
2015 Nathan Walker Veni Rowe
VPLG Major Grand Prix ( Double Start )
Year Winner Runner Up
2015 Steve Barlett John Lay
VPLG Minor Grand Prix ( Double Start )
Year Winner Runner Up
2015 Deryck Allen Don Fyfe
VPLG Open
Year Winner Runner Up
2015 Chris Wheeler Steve Barlett
North-East
Division 1
Year Winner Runner Up
2015 Dave Hanel Shane Drysdale
Division 2
Year Winner Runner Up
2015 Cody Midolo Carol Sallows
VPLNE KNOCKOUT 1 DIV 1
Year Winner Runner Up
2015 Andrew Read Shane Drysdale
VPLNE KNOCKOUT 1 DIV 2
Year Winner Runner Up
2015 Kerry Fiske Jarryd Strobel
VPLNE DRAWN DOUBLES
Year Winner Runner Up
2015 Andrew Read/Carol Sallows Chris Ashton/Cody Midolo
VPLNE KNOCKOUT 2 DIV 1
Year Winner Runner Up
2015 Dave Hanel Shane Drysdale
VPLNE KNOCKOUT 2 DIV 2
Year Winner Runner Up
2015 Shaun Chivers Neville Shergold